Resultater – Norges Hundekjørerforbund

Resultater

Vinter 2017
27. desember – Gausdal 5 mila – Gausdal TK
7. – 8. januar – Mush Synnfjell – Torpa IL
7. -8. januar – Hamar Hundekjørerfestival – Sammenlagt – Hamar TK
7. januar –  Hamar Hundekjørerfestival – Lørdag – Hamar TK
8. januar – Hamar Hundekjørerfestival – Søndag – Hamar TK
7. januar – Trøndercup 1 – Innherred TK
13.-15. januar – Gausdal Maraton – Gausdal TK
22. januar – Trøndercup 2 – Innherred TK
11. FEBRUAR – NM COMBINED – ASKER TK
12. FEBRUAR – NM PULK 10/15 KM – ASKER TK
10. – 14. FEBRUAR – NM LANGDISTANSE – FEMUNDLØPET/FEMUND TREKKHUNDKLUBB
18.-19. FEBRUAR – NM SPRINT OG MELLOMDISTANSE – HAMAR TREKKHUNDKLUBB
18.-19 februar – NM sprint og mellomdistanse med alle deltakere
25. februar – Nittedalsløpet/Kretsmesterskap Akershus Hundekjørerkrets – Nittedal HK
26. februar – Nittedalsløpet sprint 4-spann – Nittedal HK
26. februar – Nittedalsløpet parstafett – Nittedal HK
04. MARS – NM LANG, FLERSPANN OG GUTT/PIKE – BÆRUM HK
05. MARS – NM STAFETTER – BÆRUM HK
11.-18. MARS – NM + KONGEPOKAL langdistanse begrenset klasse + Finnmarksløpet 1000 km – ALTA TK/Finnmarksløpet AS
18.-19. MARS – SEPPALALØPET – BÆRUM HK
25. mars – Trysilløpet – Trysil HK
26. mars – Trysilsprinten gutt/pike – Trysil HK
26. mars – Trysilsprinten junior/senior – Trysil HK

Barmark 2016
03. juni – Barmarkscup 1 – Trondheim TBK/Orkanger HK
10. juni – Barmarkscup 2 – Stjørdal Trekkhundklubb
17. – 18. september – Barmarkscup 3 og 4 – Innherred Trekkhundklubb
25. september – Barmarkscup 5 – Skaunakjølen Trekkhundklubb
02. oktober – Drammen Grand Prix – Drammen Trekkhundklubb
15 – 16. oktober – NM barmark – Nittedal Hundekjørerklubb og Hadeland Trekkhundklubb
29. oktober – Barmarkscup 6 – Stjørdal Trekkhundklubb
30. oktober – Barmarkscup 7 – Stjørdal Trekkhundklubb

 

Vinter 2016
02. – 03. januar – Mush Synnfjell – Torpa IL
08.- 10. januar – Gausdal Maraton – Gausdal Trekkhundklubb:
08. – 10. januar – Alta 2-dagers –  Alta Trekkhundklubb
16. – 17. januar – Nittedalsløpet – Nittedal Hundekjørerklubb
22. – 23. januar – Hallingløpet – Hallingen Hundekjørerlag:
30. januar – Trøndercup – Trondheim Trekk og Brukshundklubb
01. – 07. februar – Bergebyløpet – Varanger Trekkhundklubb
05. – 10. februar – EUROPAMESTERSKAP, LANGDISTANSE – FEMUND TREKKHUNDKLUBB/FEMUNDLØPET AS
07. februar – NM del 2 – Hadeland Trekkhundklubb
13. – 14. februar – Seppalaløpet – Bærum Hundekjørerklubb
20. – 21. februar – Hamar Hundekjørerfestival og NM sprint og mellomdistanse – Hamar Trekkhundklubb
27. februar – Trøndercup – Trondheim Trekk og Brukshundklubb
03. mars – EUROPAMESTERSKAP, PULK  – SAVALEN
04. mars – EUROPMAMESTERSKAP, SNØREKJØRING – SAVALEN
05. mars – EUROPAMESTERSKAP, COMBINED – SAVALEN
05. mars – EUROPAMESTERSKAP, 4-SPANN SAMMENLANGT – SAVALEN
06. mars – EUROPMAMESTERSKAP, STAFETT – SAVALEN
06. mars –  EUROPAMESTERSKAP, 4-SPANN SPRINT FELLESSTART – SAVALEN
06. mars – EUROPAMESTERSKAP, 4-SPANN JR, 6-SPANN, 8-SPANN SPRINT SAMMENLAGT – SAVALEN
06. mars – EUROPAMESTERSKAP, ÅPEN SPRINT, 6-SPANN, 12-SPANN MELLOMDISTANSE SAMMENLAGT – SAVALEN
05. – 12. mars – NM langdistanse – Alta Trekkhundklubb/Finnmarksløpet AS
11. – 12. mars – Vikerfjelløpet – Ringerike Trekkhundklubb
12. mars – NM nordisk combined – Asker Trekkhundklubb
13. mars – NM nordisk pulk – Asker Trekkhundklubb
02. – 03. april – NM stafett, Gutt/Pikemesterskap + Trysilsprint – Trysil Hundekjørerklubb

 

Barmark 2015
Nittedalsløpet – Nittedal HK
Drammen Grand Prix  – Drammen TK
Barmarkscupen – Midt-norsk hundekjøring
10.-11. oktober 2015 – NM barmark TD: Marianne Lund og Jarl Fladeby

Vinter 2014/2015
27. desember 2014 – Gausdal 5 mila og 10 mila TD: Eilert Hesthagen
03.-04. januar 2015 – Hamar Hundekjørerfestival TD: Marianne Lund
03.-04. januar 2015 – Mush Synnfjell TD: Steinar Nilson
09.-11. januar 2015 – Gausdal Maraton TD: Maren Lindahl
09.-11. januar 2015 – Alta 2-dagers TD: Rita Hallvig
10. januar 2015 – Nittedalsløpet TD: Odd Erik Nordengen
16.-17. januar 2015 – Vikerfjelløpet  TD: Evy Housmann
16.-18. januar 2015 – NM sprint/mellomdistanse  TD: M.Lund/A-G. Sætrang
17. januar 2015 – Bærumsløpet TD: Hans Petter Hjertum
23.-25. januar 2015 – Hallingløpet  TD: Maren Lindahl
24.-25. januar 2015 – NM nordisk flerspann, gutt/pike mesterskap og stafetter TD: Jarl Fladeby/Katrine Foss
31.januar-1. februar 2015 – Trysilløpet  TD: Katrine Foss
05.-08. februar 2015 – Bergebyløpet   TD: Reidun Karlsen
06.-11. februar 2015 – NM langdistanse/Femundløpet – AVLYST!
Resultater juniorklassen
  TD: Anne-Grethe Sætrang
07.-08. februar 2015 – NM nordisk combined/1-spann  TD: Odd Erik Nordengen/Steinar Johansen
11. februar 2015 – Lysløypekarusell  TD: Jarl Fladeby
14.-15. februar 2015 – Rørosløpet   TD: Vidar Kjelsberg
25. februar 2015 – Lysløypekarusell  TD: Anne-Grethe Sætrang
VM nordisk, sprint og mellomdistanse – Tyskland
07. mars 2015 – Herringen Trail   TD: Maj-Britt Gyth
07.-08. mars 2015 – NM nordisk snørekjøring  TD: Bent Aaseby
15. mars 2015 – Hadelandsløpet sprintstafett  Rekrutt/Miljø TD: Marianne Lund
VM langdistanse – Finnmarksløpet
21.-22. mars 2015 – Seppalaløpet
TD: Katrine Foss og Øystein Klevsgård
28.-29. mars 2015 – NM mellomdistanse 6-spann+KP TD: Johan Hendriks
09.-12. april 2015 – NM langdistanse/Pasvik Trail – AVLYST!
10-12. april 2015 – Egil Rustadstuens minneløp  TD: Nils Finsrud